Історія національної символіки України

Людина живе у світі символів із часів прадавніх. Від часів Трипільської культури, що стала першим осередком землеробства. Знак тризуб, або тридент, відомий у світі з дуже давніх часів.

Його знають у Європі, Азії, Індії. З тризубом зображувалися божества: грецький Посейдон, скіфський Тачимасад, етруський (а пізніше римський) Нептун, індійський Шіва. Тризуб мав різні форми, навіть найпростішу “курячої лапки” (IV т. до н. є.) Головна ж ідея його – це число три, поєднання трьох основ буття, тривимірність. Саме на землях України тризуб визнаний

за національний символ і за символ Української держави.

Для нашої залитої світлом країни жовтий і синій кольори найбільш підхожі. Це прекрасно розумів наш народ, вимальовуючи свої хати спереду в синє, а ззаду в жовте. Ми пояснюємо значення цих кольорів як блакить небес і стигле жито ланів. Поєднання цих кольорів можемо бачити і в одязі, кераміці, побутових речах. Жовто-блакитні барви у всьому світі символізують дві першооснови буття: дух і матерія, добро і зло, вогонь і вода, чоловік і жінка, батько і мати.

Синя та жовта фарби при змішуванні дають зелений колір, що є символом Дерева Життя. У Києві синьо-жовтий прапор був висвячений у Соборі Святої Софії. Нині такі прапори майорять по всій Україні, вони працюють на національний космос.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Історія національної символіки України