Інтелектуальна гра – дебати. В усіх важливих подіях життя діє інстинкт любові

Справжній характер людини може проявитися і в коханні. Ніколи б не знала Герда із казки ” Снігова королева” сили свого характеру, коли б не бажання бути з рідною і дорогою людиню. Дік Сенд був ладен на все, щоб урятувати людей, яких називав своїми друзями.

Тільки сила любові допомогла вистояти Деві в боротьбі за життя батька.

Отже, ми заперечуємо, що екстремальна ситуація допомагає розкрити сутність людини. Людина є носієм певної сукупності стійких психічних властивостей, і лише вони впливають на поведінку в екстремальній ситуації,

а не особливості характеру.

Дякую за увагу. Я готова до ваших запитань.

Перехресне опитування: N 1 відповідає на запитання А3 (2 хв.).

Виступ А2, гравця “команди ствердження” (Зхв.).

Доброго дня, шановні судді і опоненти! Незважаючи на аргументи заперечуючої сторони, ми продовжуємо стверджувати, що екстремальна ситуація допомагає розкрити сутність людини. Наші дефініції повністю розкривають тему. (Спростовує дефініції команди заперечення). Хоча ви запропонували свій критерій, ми вважаємо, що наш критерій (справжньою людину можна побачити в ситуації, що загрожує її життю) дає можливість у межах відведеного

часу розкрити тему.

Ваша аргументація не задовольняє нас, тому ми продовжуємо наполягати на своїй лінії аргументації.

1 й аргумент. Інстинкт самозбереження показує істинну сутність людини.

Ми вважаємо, що екстремальна ситуація, тобто ситуація, в якій існує загроза життю людини, здоров’ю, майну, коли людина поставлена в рамки “або пан, або пропав”, допомагає розкрити сутність самої людини. Джонсі, знесилена хворобою, перестала боротися за життя, виявила слабкодухість. Білл, герой оповідання “Любов до життя”, показав гнилість свого характеру, хоча безіменний герой цього ж оповідання не вирушив би в небезпечний перехід із золотом, коли б Білл проявляв свій характер у повсякденному житті.

У критичній ситуації найяскравіше проявляються як кращі, так і гірші людські якості. Як відомо, друг пізнається в біді. Бувають випадки, коли навіть близькі люди ведуть себе недостойно і зраджують навіть тоді, коли нам нема на кого спертися.

2й аргумент. Справжній характер людини виявляється тоді, коли вона перестає стежити за собою.

Пам’ятаєте слова “Пісні про друга” В. Висоцького?

Если друг оказался вдруг

И не друг и не враг,

А – так…

Если сразу не разберешь,

Плохон или хорош,-

. Парня в горы тяни –

Рискни!

Не бросай одного его!

Пусть он в связке одной

Стобой-

Там поймешь, кто такой.

Если парень в горах –

Не ах,

Если сразу раскис и – вниз,

Шаг ступил на ледник –

И сник,

Оступился – и в крик,-

Значит, рядом с тобой –

Чужой.

Ты его не брани – гони:

Вверх таких не берут,

И тут

Про таких не поют.

Если ж он не скулил,

Не НЫЛ,

Пусть он хмур был и зол,

Но шел,

А когда ты упал со скал,

Он стонал, но держал;

Если шел он с тобой,

Как в бой,

На вершине стоял,

Хмельной,-

Значит, как на себя

Самого,

Положись на него.

Згадайте Герду, що йшла босоніж у пору, коли вже

Й терен дозрів, шукаючи Кая. Коли ми стаємо так. ми, як ми є, тоді можна побачити істинну сутній кожного із нас. (Гравець спростовує аргументи опонентів.)

Ми не погоджуємося з вашим першим аргумен том: на поведінку людини в екстремальній ситуаці впливають психологічні особливості, а не характер. Розум, вміння не скоритися долі, а не психологічн особливості допомогли вижити Робінзону Крузо на острові; знання географії, морської справи, сила характеру урятували Діка Сенда від страшної трагедії.

Ваш другий аргумент: в усіх важливих подіях життя діє інстинкт любові – не розкриває Теми нашої гри. У кожної людини є свій внутрішній закон, який регулює і скеровує вчинки, захищає від зла і спонукає до добра, – це совість. Однією із запропонованих нами дефініцій було визначено характер. Характер і Кохання різні речі.

Берман не любив Джонсі, та все ж врятував їй життя. Бен і Деві не розуміли один одного, та все ж бажання вижити спонукало їх до дій в Акулячій бухті, розкрило силу їхніх характерів.

Отже, ми продовжуємо стверджувати, що екстремальна ситуація допомагає розкрити сутність людини.

Дякую за увагу. Я готовий до ваших запитань.

Перехресне опитування: А2 відповідає на запитання N1 (2 хв.).

Виступ N2, гравця “команди заперечення” (Зхв.).

Доброго дня, шановні судді і опоненти. Незважаючи на аргументи стверджуючої сторони, ми продовжуємо заперечувати, що екстремальна ситуація допомагає розкрити сутність людини. Наші дефініції повністю розкривають тему: стрес, воля до життя, людина як носій психологічних властивостей. Поведінка в екстремальній ситуації залежить від фізіологічних і психологічних особливостей людини, характер якої формується протягом усього життя. Екстремальна ситуація не може допомогти розкрити характер, відомі випадки, коли люди”здійснювали подвиги, не розуміючи, що зробили.

Отже, ваша лінія аргументації нас не задовольняє. Тому я хочу спростувати ваші аргументи.

(Використовуючи лінію аргументації “команди ствердження”, спростовує її послідовно пункт за пунктом).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Інтелектуальна гра – дебати. В усіх важливих подіях життя діє інстинкт любові