Ідейно-художній зміст твору “Балада про соняшник”

Поезія – це правда душі, можливо, тому вона всім зрозуміла й доступна. Відмінність її полягає в тому, що вона вбирає в себе інші мистецтва: прозу, музику, живопис. Бо всі вони осідають у свідомості людини, упливають на її філософію та сприйняття життя, на ідеологію й почуття, на навколишній світ.

У віршах віддзеркалюються всі людські вади и бажання, почуття и думки.

Поезія змушує читати між рядками, бо в ній головне не сполучення слів, а атмосфера, якою вони оточені. Традиційним для письменства є звернення Івана Драча до розкриття важливої

ролі поетичного слова в людському житті. Для когось слово – це зброя, для когось – ледве не єдина умова збереження національної свідомості, державності, слово “поезія” святе, воно – молитва.

У творі ж ” Балада про соняшник ” автор порівнює поезію із сонцем. Здавалося б, звичайне і, так би мовити, буденне порівняння. Але якщо зупинитися на ньому, то можна побачити світло й тепло, які випромінюються із цих слів: сонце – єдина зірка на небесному вимірі, що створює існування на землі, поезія – зірка на небі нашої свідомості, яка творить духовне життя. Без них на землі панували б холод, темрява, пустка, безчуйність.

Холод гострих слів, темрява почуттів, духовне запустіння.

Літературний рід: Ліро-епос.

Жанр: балада (модерна).

Провідний мотив: талант бачити красу в повсякденні.

Віршовий розмір: верлібр.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Ідейно-художній зміст твору “Балада про соняшник”