Григорій Сковорода – Зозуля та Косик

ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА ЗОЗУЛЯ ТА КОСИК

Зозул спитала чорного Дроздика, чому він не нудьгує співаючи. Сама вона співає навіть частіше за нього, але це не позбавляє її від нудьги. Дроздик відповів так: Зозулі тільки й роботи, щоб, підкинувши свої яйця в чуже гніздо, з місця на місце, співати та їсти. Він же сам годує, береже і навчає своїх дітей, а співом лише полегшує собі працю.

Сила. Безліч людей, нехтуючи своїм покликанням, тільки їдять, п’ють та співають. Та через своє неробство вони нудьгують більше від тих, що працюють “без ослаби”

. Бо всі ці заняття – не справа, а “хвостик” справи. Ті ж, хто їсть, п’є та співає, аби потім охочіше взятися до роботи, не знають і нудьги.

Саме про них говориться в прислів’ї: “Добрій людині всякий день свято”. Отже, не може бути щасливою людина, яка не полюбляє своєї справи. Найбільше ж задоволення дає поєднання власної праці із загальною роботою суспільства. Саме це є “істинне життя”.

Тепер можна зрозуміти вислів давньогрецького філософа Сократа: “Дехто для того живе, щоб їсти й пити, а я п’ю та їм для того, щоб жити”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

alt

Дізнайтесь вартість своєї роботи

Безкоштовна оцінка замовлення!

Оцінимо за півгодини!

Григорій Сковорода – Зозуля та Косик