Голосіївський парк

Голосіївський парк

Недавно ми з класом побували в місті Києві. Найбільше враження – Голосіївський парк. Ніколи не в’януть живі квіти біля підніжжя величного монумента захисникам Києва, зведеного в Голосіївському парку. Сюди приходять кияни і гості України, щоб віддати шану героям.

Звідси вирушає молодь на екскурсії та у походи місцями запеклих боїв з ворогом у липні-вересні 1941 року.

Як відомо з історії, у планах гітлерівців столиця України посідала особливе місце. Вони навіть призначали на 8 серпня парад на Хрещатику. Та підступним

планам фашистів здійснитися не судилося. Є у Голосіївському лісі пам’ятний камінь, на якому викарбувані такі слова: “Туту серпні 1941 року на підступах до Києва радянські війська і загони народного ополчення зупинили німецько-фашистських загарбників”.

Кожен клаптик цієї землі политий кров’ю радянських людей.

У студентському містечку палає Вічний вогонь меморіалу героїчним захисникам Києва. У центрі його – постать юнака з колоссям і гвинтівкою за плечем. Праобразом для скульптури став студент агрохімічного факультету Микола Скиба, який загинув у бою з фашистами.

Чарівний у мереживі молодої зелені Голосіївський ліс. Як же виріс, як розправив свої могутні крила під мирним небом стародавній, але вічно юний Київ – місто-герой, місто-трудівник!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Голосіївський парк