Глібов Леонід Іванович “Веселий, ясний був деньочок…”

Веселий, ясний був деньочок. Пішов я в поле погулять, Щоб любим дітям на віночок Волошок в житі назбирать. Тихенько нива шелестіла, Вітрець тепленький подихав, Сіножать квітами пахтіла, І жайворонок десь співав. Згадав і я весну, співаю…

Дивлюсь – сидить… зовсім козак: Чуприна, вуси… не вгадаю… Чи то мені здається так? Я довго-довго придивлявся…

Се, може, скарб мені явивсь? І вже був трошечки злякався, А потім годі – роздививсь. “Здоров! – гукаю,- де ти взявся? Та ще в зеленому брилі?” Козак тихенько засміявся: “Я,-

каже,- виріс із землі”.

“Хіба ж пристало козакові Отут сидіть? – промовив я,- У темнім лузі, у діброві Витає славонька твоя”. “Тут,- каже,- доля посадила, Щоб всякий зневажав мене, Вже аж чуприна заболіла: Хто схоче, той і ускубне”. “Так що ж,- кажу,- що посадила! А ти б не слухав та й утік: Весела воля дасть і крила…

А то надувсь, як той кулик”. “Де ж тая воля, тії крила? – Козак промовив сміючись,- Козацьку волю квочка вбила, І козаки на сміх здались. Шаблюк нема – гримить качалка; Похід – у гості до куми; Тепер жіночая кибалка Страшніш турецької чалми”. І він замовк, мов зажурився, Над

споришем похнюпив ніс; Від вітру чуб зашевелився, І довгий вус його повис.

Прийшлось терпіть лиху годину… Хто ж він такий, козак чудний, Що всякий смиче за чуприну, А він сидить – мовчить дурний?

Все несподівано на світі: Ти так, а вийде онде як; Шукав волошечок у полі, А тут тобі приплівсь козак. Старовину прийшлось згадати – І сміх і горе… ох-ох-ох! То не козак сидів чубатий, То був кудрявчик наш – Горох.

[1891].


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Глібов Леонід Іванович “Веселий, ясний був деньочок…”