Глібов Леонід Іванович Дуб і Лозина

Стояв високий Дуб серед долини І гордовито всюди поглядав. Сміявся він з тоненької Лозини І так їй раз сказав: – Яка химерна ти, нікчемная Лозина! Твій батько Верболіз здурів: Неначе ти йому не рідная дитина – На сміх тебе тут посадив.

Захоче вітер буйний розходитись, Як гайдамак у вражому селі, Не знаєш ти, де з переляку дітись, Кладеш поклони до землі; А що ж як часом на долину Сердита буря набіжить? Рвоне тебе з корінням, як пір’їну, Аж курява угору полетить. От я – не ти… я – Дуб, се інше діло: Не тільки вітру не боюсь – Я з бурею

змагаться буду сміло: Нехай як хоче дме – не поклонюсь.- І гордий Дуб від сміху захитався. На се Лозина так осмілилась сказать: – Поважний Дубе наш! Великий ти удався, Нащо ж маленьких зневажать?

Не всім однакова судилась в світі доля: Тому шуміть, тому поклони бить,- На все, на все є божа воля, Усім під богом треба жить…- І добалакались… Надвечір лихо склалось: Страшенна буря зразу заревла… Дуб стрепенувсь, загув, аж листя розліталось, Лозина бідненька на землю прилягла; Грім гуркотів, огнями розсипався, Неначе страшний суд настав…

Змагався довго Дуб, стогнав, не подавався, А далі затріщав, зломився і – упав… Пробігло лишенько, у степ загуркотіло, І ясне сонечко долину освітило; Лозиночка заплакана стоїть, А Дуб поламаний лежить.

Хто величається і других зневажає, Нехай про Дуба казочку читає, На ум собі кладе,- Наука в ліс не заведе.

[1891].


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Глібов Леонід Іванович Дуб і Лозина