“Герой нашого часу” – це морально-психологічний роман”

Роман авторства Михайла Лермонтова під назвою “Герой нашого часу” розповідає надзвичайно цікаву історію молодої людини по імені Григорій Печорін, який за час свого життя встиг багато чого пережити, з чим зіткнутися і багато подолати. Варто відзначити, що деякі люди вважають цей роман пригодницьким. Не можна сказати, що така думка повністю помилкова, адже дійсно в цьому романі розказана цікава історія пригод.

Але все-таки найголовніше в ньому – це не пригода головного героя, а дещо інше.

Я думаю, що роман “Герой нашого часу”

є морально-психологічним твором. Про це в першу чергу можна зробити висновок з того, що всі події тут нерозривно пов’язані з головним героєм і його поглядами на життя і все те, що його оточує. Проблема в тому, що спочатку свого життя і діяльності Печорін був налаштований по відношенню до суспільства критично, але все ж конструктивно, тобто, він був готовий щось робити, щоб це суспільством стало краще. Але потім, коли він зрозумів, що його дії і подвиги абсолютно не потрібні, він відвернувся від світу і став саме такою людиною, про яку всі навколишні думали.

Тобто, його становлення як людини діяльної та активної

нерозривно пов’язано з психологією. Одночасно з відчуженням від суспільства, він відчув певну свободу, адже він міг бути таким, яким хотів, без огляду на бажання й уподобання інших людей і особистостей.

Втім, люди, які відмовляються від суспільства практично повністю, дуже часто стають аморальними особами або навіть злочинцями, які починають вести себе так, щоб приносити шкоду всьому суспільству, яке їх не зрозуміло і не прийняло. Але ось Григорій Печорін такою людиною не став. Йому вдалося зберегти достатню впевненість у собі, почуття гідності для того, щоб надалі залишатися нормальною людиною. Іноді він навіть робив сміливі вчинки, за що його, звичайно, можна тільки похвалити.

З урахуванням усього цього, можна з упевненістю сказати, що мораль для Григорій Печоріна аж ніяк не була порожнім і безглуздим словом.

З упевненістю можна говорити про те, що якість роману та його характеристика найчастіше визначається тим, про що в ньому пишуть. І якщо в ньому міститься інформація про внутрішні настрої, стан і інше подібне стосовно головного героя, цілком доречно говорити про те, що характеристика роману визначається головним героєм. З причини того, що Григорій Печорін розглядається з точки зору психології особистості, а також того, що він є людиною моральною, можна сказати, що і цей роман є морально-психологічним.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Герой нашого часу” – це морально-психологічний роман”