Феномен Нострадамуса і мій погляд на поступ технічного прогресу

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Феномен Нострадамуса і мій погляд на поступ технічного прогресу

Я не вірю сучасним оракулам і ясновидцям, які пророкують близький кінець світу. 2012 року хто всерйоз, хто жартома готувалися до кінця світу, посилаючись на кінець календаря індіанського племені майя. Час від часу довірливим людям підкидають і біблійні пророцтва. Однак є людина в історії людства, яка могла передбачати на кілька століть вперед.

Це французький астролог Нострадамус. Його феномен не розгаданий і сьогодні. Скептики схильні вважати

пророцтва Нострадамуса збігом обставин, ланцюгом випадковостей.

Але “випадковостей” у пророцтвах астролога так багато, що вони вказують на виняткову передбачливість. Саме вона допомогла Нострадамусу ще в XVI столітті уявити добу, в якій ми живемо. Хіба не геніальна уява цієї людини, відображена в таких словах:

“Людство захопиться залізними цяцьками, які замінять йому божества. Буде навала безголових ідіотів, які молитви Богові в душах людей замінять несосвітенними дурницями. Залізні птахи своїм ревом наповнюватимуть простір. Люди винайдуть дивовижні дзеркала, за допомогою яких зможуть на великій

відстані розмовляти і бачити одне одного. Криті залізні балагули-амфібії переміщуватимуться по залізному павутинні, що покриє Землю.

З’являться залізні човни, що їх рухатимуть “пекельний вогонь” і пара. Багато зірок буде відкрито оптичним оком. І чим більше буде залізних іграшок, тим більше буде воєн, тим більше розчленовуватиметься людство, тим більшою буде його залежність від деспотизму, тим більше відійдуть люди від природи, яка почне їм страшно мститися. Будуть отруєні повітря і земля, загинуть деякі моря, й озера стануть болотами”.

Геніальність Нострадамуса полягає в тому, що він зміг дійти до філософського висновку, що досягнення допомагають людині, але не дають людству розвиватися всебічно. Цей шлях розвитку цивілізації, як бачимо ми зараз, веде в глухий кут. Я вважаю, що людство внутрішньо, духовно ще не готове до такого стрімкого технічного прогресу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Феномен Нострадамуса і мій погляд на поступ технічного прогресу