“Фантазія, уява у житті творчої особистості за творами М. Стельмаха “Гуси-лебеді летять” і Г. Тютюнника “Климко”

Уява та фантазія – це найважливіші сторони нашого життя. Якщо на мить представити собі, що людина не мала б фантазії, світ не побачили б твори, створені Михайлом Стельмахом та Григорем Тютюнником. Люди не змогли б насолоджуватися їхніми прекрасними творами та оповіданнями.

Уява авторів може вивести людину за рамки її існування та нагадати їй про минуле, як, до прикладу, в творі “Климко” Григора Тютюнника. З допомогою фантазії в нас з’являється образ раніше ніколи не існуючого об’єкта, умови чи ситуації. Однак уява мусить бути

з позитивним напрямом розвитку, як, наприклад, у творі “Гуси-лебеді летять” Михайла Стельмаха.

Вона має сприяти пізнанню світу, що нас оточує, а не перерости в заміну реального життя на мрії.

Творча діяльність письменників зароджується та проходить на сцені їхньої уяви. Уява – це вигадка, в даному випадку Михайла Тютюнника та Григора Стельмаха, це послідовність магічних чи інших надуманих обставин. Саме вони переносять авторів з реальності в площину уяви. Завдання письменників полягає у тому, аби перетворити вигадку на дійсність.

У їхніх оповіданнях є багато не договорених речей. Автори мало говорять

про те, що відбувалося з головними героями їхніх творів до початку оповідань. Нерідко не представляють читачу те, чим займалися головні герої до якогось певного моменту.

Всі ці моменти потрібно доповнювати вигадуючи свої варіанти.

Важливою особливістю цих письменників є те, що плід їх фантазій реалізується в роботі над оповіданнями. Уява цих авторів має бути по-особливому багата, аби інтерес до їх творів тільки зростав.

Отже, уява може створити щось нове, цікаве, неповторне навіть зі звичайних буденних явищ, варто лише застосовувати її в правильному напрямку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Фантазія, уява у житті творчої особистості за творами М. Стельмаха “Гуси-лебеді летять” і Г. Тютюнника “Климко”