Емілія Галотти героїня трагедії Г. Э. Лессинга

Образ запозичений з римської історії. Тит Лівії описав долю дівчини Віргінії, що заколов рідний батько, щоб урятувати від зазіхань патриція Аппия Клавдія. Лессинг переніс дію в Італію XVII століття. Подібні колізії письменник спостерігав і при сучасних йому німецьких дворах, насамперед Брауншвейгском, де працював як герцогського бібліотекаря

Э. Г. з’являється в середині другої дії, до цього про неї тільки говорять: батько з матір’ю, закоханий у неї принц Хетторе Гон-зага. “Вона сама полохлива й у той же час сама рішуча в нашому роді”

– так характеризує Э. Г. її мати Клавдія. Доля виявилася немилостивої до Э. Г. На одному з вечорів її побачив принц Гонзага й став неї переслідувати. Принц не зупиняється ні перед чим: за допомогою найманих убивць він позбувається від нареченого Э. Г. у день їхнього весілля й викрадає дівчину. Э. Г. розуміє, що їй загрожує насильство й безчестя.

Вона налякана, але, будучи натурою розважливою, щирою героїнею свого століття, знаходить джерело головної небезпеки у своїх почуттях, у своїй “гарячій крові”. І тоді просить батька вбити її, щоб уникнути ганьби. Умираючи від удару кинджала, Э. Г. цілує із вдячністю руку

батька. Її останні слова: “Зірвали троянду, перш ніж бура встигла зім’яти пелюстки”.

Трагедія Лессинга мала більший успіх на російській сцені, чим на німецькій. В 1788 році з’явився переклад Карамзина, що присвятив п’єсі й образу Э. Г. більшу статтю. У ролі Э. Г. на сцені Малого театру дебютувала М. Н. Ермолова (1870), успішно грала цю роль М. Г. Савина (1878).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Емілія Галотти героїня трагедії Г. Э. Лессинга