“Еміль Золя як теоретик французького натуралізму”

Літературний натуралізм являє собою пізню стадію розвитку реалізму. Також іноді під натуралізмом мається на увазі схоже поняття – прагнення до зовнішньої подібності деталей літератури реальному життю, зображення певних одиничних явищ з униканням типізації чи узагальнень. Існує багато письменників, які творили в рамках цього поширеного і популярного жанру натуралізму. Вони займали, як практичні, так і теоретичні позиції щодо творіння в рамках цього жанру. Одним з найбільш відомих теоретиків натуралізму є широко відомий письменник Еміль

Золя.

У чому ж особливість творчості цього письменника і чому саме його називають теоретиком натуралізму?

Для того щоб дати відповідь на це питання, цілком достатньо простої дії – потрібно проаналізувати життя і творчість Еміля Золя. Варто відзначити, що цей письменник далеко не відразу в своєму житті став успішним, у нього було багато провалів, різних невдач, а тому він побачив людське життя з багатьох сторін. Еміль Золя зміг зрозуміти життя таким, яким воно було в своїх різних проявах.

Будучи молодим, Емілю було складно знайти нормальну роботу, з цієї причини він освоював різні робітничі професії,

які вимагали спілкування з представниками далеко не найвищих шарів людського суспільства. Втім, в кінцевому підсумку йому все-таки вдалося влаштуватися працювати в газету, де він отримував важливі навички для своєї подальшої літературної кар’єри і діяльності в цілому.

Що стосується творів, написаних рукою цього письменника, то найбільш пильної уваги заслуговує твір “Ругон-Маккарі”. Це був не одиничний твір, це стало справжнім комплексом з них, деякі називають “Ругон-Маккарі” справжньою епопеєю. У цьому творі письменник зміг повною мірою розкритися як натураліст. Він описував життя родів, показуючи кожного члена роду, зображуючи особливості як фізичного, так і духовного устрою всіх цих людей.

Крім того, звичайно, він уважно вивчав і буржуазне суспільство, яке існувало в ті часи, які описував Еміль Золя. Ретельне вивчення всіх цих подробиць і називається літературою натуралізму.

Історія знає багатьох представників літератури, але цікавіше вивчати творчість тих, кого сміливо можна віднести до певного жанру. Таке з упевненістю можна сказати про Еміля Золя. Будучи теоретиком натуралізму, Еміль Золя дуже ретельно розбирав суспільство, в якому він жив, а також умовних представників цього суспільства.

Завдяки всьому цьому можна з упевненістю сказати, що він є яскравим представником натуралізму.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Еміль Золя як теоретик французького натуралізму”