“Екологічні проблеми Нової Одеси (Новоодеський р-н, Миколаївская обл., Україна)”

Екологічна ситуація в Миколаївській області досить напружена. Промисловий комплекс і багатогалузеве сільське господарство здійснюють значний негативний вплив на навколишнє середовище. Незважаючи на те, що обсяги виробництва продукції в області за останні десять років значно знизилися, ступінь техногенного навантаження на основні складові екосистеми залишається істотним. Зараз потребують вирішення такі екологічні проблеми області:

Автотранспорт – один з найбільших забруднювачів атмосферного повітря в області. Викиди автотранспорту

становлять 93% від загального обсягу викидів від усіх пересувних джерел. У результаті роботи автотранспорту більше 2,3% пилу, 93,12% оксидів вуглецю, 13,6% діоксидів сірки та 49,2% окислів азоту від загальної для області кількості цих речовин потрапляють в атмосферу.

Найбільш забрудненими в області є міста Миколаїв, Первомайськ, Южноукраїнськ та Вознесенськ, а також Миколаївський, Вознесенський, Арбузинський і Новоодеський райони. Найбільш поширеними речовинами забруднення атмосферного повітря в Новоодеському районі є пил, діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид та оксид азоту, фтористий водень, формальдегід, бензопірен

і важкі метали.

Основними забруднювачами районів і міст є ВАТ “Миколаївський глиноземний завод”, ВАТ “Югцемент”, УМГ “Черкаситрансгаз”, Олександрівське ЛВУМГ ТОВ “Сіменс”, Миколаївське ЛВУМГ ТОВ СП “Нібулон”, ДПНВКГ “Зоря-Машпроект”, МКП “Миколаївводоканал”, ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”, ЗАТ “ВОЗКО” та іншіх.

Збільшення викидів від стаціонарних джерел на підприємствах за останні роки спостерігалося майже в усіх районах та містах області, крім Березинського, Братського, Жовтневого районів і міст Вознесенськ та Очаків. Це відбулося у зв’язку із зростанням виробництва в галузях машинобудування, виробництва будівельних матеріалів, харчової промисловості та виробництва енергетики, а саме на таких підприємствах області, як ВАТ “Югцемент”, УМГ “Черкаситрансгаз”, Олександрівське ЛВУМГ ТОВ СП “Нібулон”, ЗАТ “ВОЗКО “та іншіх.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Екологічні проблеми Нової Одеси (Новоодеський р-н, Миколаївская обл., Україна)”