ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛИ ЧУДОТВОРЦЯ

Свято було започатковане в XI ст. папою Урбаном II. Це католицьке свято, що відзначається 22 травня, – день перенесення мощів святого Миколи Чудотворця з міста Лікія до міста Бар (Італія). Але, незважаючи на те, що населення України – здебільшого православні християни, це свято в нас прижилося.

Святий Микола Чудотворець (IV століття) від самого дитинства й до смерті вів благочестивий спосіб життя, суворо дотримувався Божих заповідей. Єпископ він був мудрий і милосердний і відкрито, і потай допомагав усім, хто потребував його допомоги, захищав

тих, хто потребував захисту. На І Вселенському соборі святий Микола ревно захищав православну віру від єретиків. За життя він молитвами здійснив багато чудес.

Цей святий здавна вважається покровителем мореплавців. 1 Чорноморські моряки вважають, що існує два Миколи-заступники: мокрий і морський. Мокрий керує водами, а морський ] відповідальний за кораблі.

Рибалки й моряки намагаються мати при собі ікону із зображенням цього святого, щоб уберегтися від біди на воді.

За народною традицією, на Миколу Чудотворця можна 1 починати стригти овець, сіяти гречку, а також слід уперше виводити коней у поле. Із цієї нагоди священики читали молитви, відправляли службу Божу, кропили коней свяченою водою, щоб від нечистої сили захистити.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛИ ЧУДОТВОРЦЯ