ДЕНЬ ПРОРОКА ІЛЛІ

2 серпня – день пророка Іллі. Цей святий – один із найбільш великих пророків Старого Заповіту. Він народився в Палестині за дев’ять століть до народження Ісуса Христа.

Ще змолоду присвятив себе служінню Богові, навіть оселився серед пустелі та вів аскетичне життя в пості та молитвах. За церковними переказами, пророк Ілля за свою завзяту службу во славу Господа був живим узятий на небо – відправився туди у вогненній колісниці.

Святий Ілля – наступник Перуна. Цей образ у народній уяві пов’язується з багатьма легендами й

міфами.

А ось одна з народних легенд. Колись дуже давно чорти перестали Богові коритися. Бог розгнівався й наказав святому Іллі прогнати нечисть із неба. Ілля сумлінно поставився до виконання наказу – він і досі ганяється за чортами по небу, а підтвердження тому – блискавки та грім, що він у нечисту силу пускає.

Від цього дня в Україні бувають так звані горобині ночі – нічні грози з блискавками та громом. Коли йде гроза, люди намагаються не підпускати до себе собак і котів, бо в цих тваринах, за народними забобонами, нечиста сила може від Іллі сховатися.

Перед образами під час грози старі люди рекомендують

запалити свячену свічку. Вважалося, що це вбереже оселю від грому. А якщо вже блискавка запалить дім” то за старих часів люди навіть не намагалися цю пожежу гасити, оскільки вона начебто самим Богом запалена, а значить, простій людині й годі її загасити.

За два тижні до Спаса починається спасівка – піст, який дехто вважає продовженням Великого посту. За легендою, святі попросили Бога розділити Великий піст на дві частини, оскільки людям важко витримати дев’ять тижнів посту поспіль.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

ДЕНЬ ПРОРОКА ІЛЛІ