Ці дорослі – такі дивні люди

Читаючи “Маленького принца”, серце огортає сум. Ніхто й ніколи не зміг зрозуміти малюнки автора до казки. На них зображені не просто Маленький принц, Пілот, Лис, пустеля. Ці малюнки відтворюють настрій Сент-Екзюпері, його душу.

Самотнім почуває себе у світі доросла, мужня людина, самотній і Маленький принц, який випадково залетів на чужу планету. Його домом був астероїд В-612. Зранку Маленький принц чистив вулкани, доглядав за Трояндою. Але він покинув доглянутий дім, щоб у Всесвіті знайти відповідь на запитання: для чого людина живе на

світі? Маленький принц потрапив на Землю.

Він висадився у пустелі і першою істотою, яку зустрів, була Змія. Вона теж була самотньою, але не шукала сенсу життя. їй було добре у цій пустелі. Маленький принц покинув Змію і попрямував у гори. Він шукав друзів, а знайшов луну, яка повторювала його слова і не могла поговорити із самотнім мандрівником. Принц почував себе покинутим, нещасним у цій пустелі, аж раптом зустрів Лиса.

Лис шукав гармонії в усьому. На ідеальній планеті мають бути кури і не повинно бути мисливців. Лис попросив Маленького принца приручити його, щоб завжди знати, що поряд живе друг і радіти кожній; зустрічі

з ним. Маленький принц виконав прохання Лиса, але, покидаючи друга, зробив йому боляче.

Лис сказав Принцу слова, які він запам’ятав на все життя: “Ми відповідаємо за тих, кого приручили”.

Маленький принц продовжив свою мандрівку. Він зустрів стрілочника, який не міг пояснити, чому люди переїздять поїздом з місця на місце, що шукають у житті. Торговець не зміг пояснити, у чому сенс економії часу, коли замість води люди вживають пігулки від спраги.

Якщо хочеться пити і є вільний час, чи не простіше піти до джерела і напитися? Зустрівши Пілота, літак якого розбився в цій пустелі, Маленький принц розповів, що його найбільше тривожить, навчив дорослого сильного чоловіка ніколи не полишати боротьби за життя, навіть не маючи жодної надії, шукати воду в пустелі. Дорослий світ загадкозий.

Люди часто забувають своє дитинство, коли вони відчували щастя від спілкування з природою, з тваринами. Казка Сент-Екзюпері “Маленький принц” нагадує людям про їхні дитячі роки, вчить дивуватися простим речам.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Ці дорослі – такі дивні люди