Чому в морі є перли і мушлі? – українська міфологія

Дівчина й хлопець кохали одне одного. Але дівчина була царського роду, а хлопець – простого, тому цар не дозволив дочці виходити заміж за бідного. Та стало йому жаль своєї дитини.

Пообіцяв віддати її за коханого, а сам підшукав багатого жениха. Дівчина все допитувалася, коли ж весілля, а потім здогадалася, що це обман. Зажурилася, не захотілося їй і на світі жити. Раптом випливла з моря величезна золота черепаха й сказала, що допоможе бідолашній.

Дала їй камінь, веліла розбити його й голкою, яка там була всередині, вколоти собі палець. Дівчина

так і зробила. їй стало боляче, вона заплакала, а сльози, що капали в море, ставали перлинами. Крапельки ж крові перетворилися на мушлі.

Дівчина зібрала перлини й віднесла хлопцеві. Коли батько побачив те багатство у хлопця, то погодився на його шлюб із донькою. Так черепаха допомогла закоханим, а в морі з того часу з’явилися перли та мушлі. Коментар: Перли – сріблясто-білі сяючі горошини, що бувають у мушлях. Вони нагадують росу, що мерехтить на сонці або сльози.

Звичайно ж, дівочі. Тому й виникла така чарівна легенда про двох закоханих, на перешкоді щастя яких постало багатство. І природа допомогла дівчині та хлопцеві, адже перли – це коштовності, якими жінки й до цього часу люблять себе прикрашати.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Чому в морі є перли і мушлі? – українська міфологія