Чим подобаються мені байки сучасного письменника Павла Глазового?

(народився 1922 року)

Народився в с. Новоскелюватка під Кривим Рогом. У 1940 р. після закінчення школи служив в армії, був на фронті під час Другої світової війни. Потім навчався в педагогічному інституті, після закінчення якого працював у гумористичному журналі “Перець”.

Письменник-гуморист. Видав 19 збірок гуморесок. Активно публікує твори у періодиці.

Пише книжки і спеціально для дітей (“Про відважного Барвінка та Коника-Дзвоника”, “Іванець-Бігунець”, “Перченя” та ін.). Сміх творів П. Глазового спрямований проти

різноманітних вад та поганих людських звичок.

Чим подобаються мені байки сучасного письменника Павла Глазового?

Байки Павла Глазового дуже люблять у нашій сім’ї, а декілька збірок його гумористичних творів у родинній бібліотеці навіть виділені окремо. Ми їх часто читаємо, коли збираємося разом або коли до нас приходять гості. Всі захоплено і весело слухають дотепні вірші, гуморески, пародії, сатиричні мініатюри, епіграми.

Та мені найбільше подобаються байки.

У них П. Глазовий використовує образи тварин, але за ними ми бачимо конкретних людей з вадами їх поведінки. У байках можна зустріти ледарів,

бездарних “талантів”, невихованих “розумників”, людей із спотвореною мораллю та духовністю. Скільки байок – стільки й тем!

Особисто мені дуже подобаються байки з циклу “Езопівські усмішки”, в яких події античного часу неначе перемістилися на нашу українську землю.

Інколи героями байок поета стають окремі речі (“Байка про табличку”, “Причеп”) або люди (“Тарас Бульба у Києві”, “Руськомовний депутат” та інші). Їх не можна читати без сміху, але сміх цей – не заради сміху, бо ним Глазовий карає суспільні вади. Він хоче, щоб люди прагнули позбутися потворних рис. Байкар звертає нашу увагу на негативні явища сучасного життя, запрошує разом з ним поглузувати над ними і зробити власний висновок.

Глазовий часто закінчує свою байку повчальною мораллю, а кожний читач або слухач прислухається до поради автора і обов’язково замислюється. Потім вже ніколи не повториш у власному житті такий самий або схожий вчинок, бо над ним сам же й сміявся!

Мені подобається у байках П. Глазового все: і веселий сміх, і дотепні висновки, і проста народна мова. Вони захоплюють уяву своїми кумедними ситуаціями і мудро вчать. Тому мені хочеться погодитися із словами знаменитого гумориста:

Того, що в люди полетіло,

Уже назад не заберуть.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Чим подобаються мені байки сучасного письменника Павла Глазового?