Чим цікавий образ Прометея за трагедією Есхіла “Прометей прикутий”?

У відповідності до змісту трагедії Есхіла “Прометей прикутий” один з давньогрецьких титанів Прометей був прикутий богом вогню Гефестом всім своїм тілом до гори за вказівкою Зевса. Ноги, руки і плечі Прометея були заковані в кайдани, в його груди був вбитий залізний клин. Йдучи геть, Гефест закликав Прометея самого помислити, як же йому вибратися з цієї ситуації, адже Прометей є Промислителем. Але Прометей не може не тільки вибратися, він ще не може і померти, він безсмертний, а тому приречений на вічні страждання. До нього приходять багато

співчуваючих.

Наприклад, дочки іншого Титана Океаніди приходили до Прометея і запитували у нього, чому він був прикутий і що сталося. Пізніше приходив і сам титан Океан. Усім їм Прометей чесно відповів, що страждає він за допомогу людям. Спочатку він навчив людей розмовляти, дав їм мову, тим самим зробивши їх розумними. Потім Прометей навчив людей рятуватися від холоду і будувати будинки, лікуватися травами. І найголовніше – він навчив людей добувати вогонь.

Пізніше Прометей показав, що він дійсно є Промислителем, передбачивши подальшу сумну долю віддавшого наказ прикувати його до гори Зевса, а також долю

перетвореної на корову коханої Зевса царівни Іо.

Все вищесказане свідчить про те, що образ Прометея, насамперед, представляється жертовним і націленим на допомогу. Незважаючи на те, що Прометей є титаном, він прагне допомогти людям, хоча особисто йому це зовсім не потрібно. Він віддає собі звіт в тому, що боги не пробачать йому такої поведінки, адже вони зацікавлені в тому, щоб люди залишалися на самому примітивному рівні, але, тим не менш, він богів не слухається. Навіть будучи прикутим, Прометей демонструє свою чесність і відкритість, розповідаючи про наявність небезпеки, яка загрожує Зевсу.

Але в той же час Прометей незалежний і не хоче нікому прислужувати, тому він відмовляється сказати богу Гермесу, яка ж конкретно небезпека чекає Зевса. Не варто забувати, що Прометей зберігає вірність своїм принципам та ідеям, перебуваючи в дуже незавидному становищі – він прикутий до гори, в його груди вбитий клин, можливості померти у нього немає, тому йому залишається тільки страждати.

Образ Прометея викликає не тільки великий інтерес до його незвичайних для титанів якостей, а й велику симпатію, адже навіть у найнесприятливіших обставинах для нього характерні бажання допомогти, чесність, відкритість і здатність до надприродного знання, за що він і був прозваний Промислителем.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.33 out of 5)


Чим цікавий образ Прометея за трагедією Есхіла “Прометей прикутий”?