Червона книга України

Захист навколишнього середовища це питання, що особливо гостро постало в наш час. Діяльність людини згубно впливає на природу. Внаслідок цього рік за роком екологічна ситуація в світі погіршується, а сотні видів рослин і тварин назавжди зникають з нашої планети.

Не оминула ця проблема і Україну. Для покращення ситуації ще у 1976 році був прийнятий офіційний документ “Червона книга”. Вона являє собою список з представників флори і фауни, які знаходяться на межі зникнення на українських територіях.

Для створення цього документа було

створено експертну групу з екологів, зоологів та ботаніків. Проаналізувавши ситуацію, спеціалісти внесли до книги близько 300 видів тварин та 150 рослин, серед яких пролісок, чорноморський дельфін, чорний лелека. На жаль, з кожним роком цей список поповнюється новими представниками.

“Червона книга” стала першим кроком до захисту української природи. Проте цього недостатньо. Для реального поліпшення екологічного стану держави, цією проблемою має перейнятися кожен українець.

Більшість людей продовжують знищувати рідкісні рослини чи полювати на вимираючих тварин, просто не знаючи, що ці види занесені

до “Червоної книги”. А режим покарання за порушення норм цього документа малоефективний.

Головним завданням держави, в контексті охорони довкілля, залишається залучення людей до порятунку природи, роз’яснення важливості цього завдання. Для цього необхідно розвернути широку інформаційну екологічну кампанію, починаючи від занять з дітьми у школах і садках, і закінчуючи соціальними рекламами та оголошеннями у ЗМІ для старшого покоління.

Український народ отримав неоціненний дар від матінки природи, і кожен з нас має думати про те, як цей дар зберегти та примножити для майбутніх поколінь наших співвітчизників.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Червона книга України