Багряний Іван Павлович Колискова

Багряний І. Золотий бумеранг: Вірші, роман у віршах, сатира та ін. поезії / Упоряд., авт. передм. та приміток О. В. Шугай. – К.: Рада, 1999. – 679 с. Маленькому АНДРІЄВІ КИТАСТОМУ присвячую.

А… А… А-а-а! А-а…

А… А… Ходить місяць і зоря Через гори і моря, – Це ж до нашої дитини Ходять гості з України: Ясен місяць і зоря Через гори і моря…

Через гори і моря – Ясен місяць і зоря… А-а! А-а-а!

А… А… А…

А-а! Лю-лі-лю! Я дитя своє люблю. Ой ви, гості з України, Придивіться ж до дитини – Чим не сокіл крилатий? Чим не місяць

золотий?

Ясен місяць золотий, Мій синочок окатий… А-а! А-а-а! А… А…

А…

Спи, маленький, лю-лі-лю! Біля тебе я не сплю. Ой ви, гості з України, Придивіться ж до дитини: Це ж дитина не проста, Моя зірка золота, Моє щастя, моя кров, І надія, і любов. А-а! А-а-а!

А… А… А…

Спи, маленький, лю-лі-лю! Я вартую, я не сплю. Я для тебе долю прошу, Щоби ріс такий хороший!. Щоби сміливий такий!. І розумний, і меткий!.

Щоб найкращий на весь рід! – Щоб прославив свій нарід. А-а! А-а-а! А… А…

А…

Спи, синочку, лю-лі-лю! Недаремно ж я не сплю: Будеш ти, як дуб, високий, Чорнобривий, ясноокий, І сміливий,

як Богдан, І своєму слову пан, І, як лицар, хоробрий, І до матінки добрий… А-а! А-а-а! А…

А… А…

Спи, маленький, лю-лі-лю! А я долю тут молю, Щоб ти серце мав просторе: Перетерпіть горя море, Зраду юд і торгашів, Клевету товаришів, І всіх тих, що злом горять, Бо не знають, що творять… А-а!

А-а-а! А… А…

А…

Спи, мій зайчик, лю-лі-лю! А ще долю я молю, Щоб ти йшов, як день по світу. Щоб умів життя любити, Щоб як фенікс оживав, Щоб і падав, а вставав!

Щоб і падав, а вставав… Щоб, як пісня оживав… Спи, маленький, лю-лі-лю! А-а!

А-а-а! А… А…

А…

Я за тебе туту не сплю. Я вартую сон твій, сину, Серцем лину ж в Україну… З неї ми в світи пішли, Всі моря перепливли, Тільки ж серце там лишили І забути не змогли. А-а!

А-а-а! А… А…

А…

Виростай же, сину мій! Виростай же, орле мій! Будеш ти щасливий, сину, І на вільну Батьківщину – В край, де ми на світ взялись, Ти повернешся колись З сонцем волі в ясний день, В громі битов і пісень.

А-а! А-а-а! А… А…

А…

Прийде волі ясний день, Переможних грім пісень. Виростай, синочку чулий, Щоб про тебе всі почули – Всі країни. Вся земля, Ріки, гори і моря!.

І та слава, як зоря, Хай горить і не згоря. А-а! А-а-а! А… А…

А…

Спи, синочку, прийде час І любов розлучить нас; Пароплави мчать морями, Літаки під небесами, В океанах кораблі І великі, і малі, – Ними ти помчиш в імлі До великої землі. А-а! А-а-а!

А… А… А…

Хай любов же та в світах Просвіщає тобі шлях. Прийдеш, сину, в Україну І згадаєш цю вилину, Цю хвилину і цю мить – Коли світ навколо снить, Тільки матінка не спить – Береже спокою мить… А-а!

А-а-а! А… А…

А…

Ходить місяць і зоря Через гори і моря. Ходять гості з України – Виглядають тебе, сину, – Ясен місяць і зоря – Через гори і моря… Через гори і моря – Ясен місяць і зоря… А-а! А-а-а!

А… А… А…

1955 .


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Багряний Іван Павлович Колискова