БАБУСЕНЬКО РІДНЕСЕНЬКА. В. ЧУХЛІБ “РАДІСТЬ”. Н. ПОКЛАД “ГІСТЬ”

Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; розвивати мовлення, вміння слухати й розуміти текст; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати чуйність, уважність, доброту.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

На річці Лука спіймав рака у рукав.

2) Робота над чистомовкою.

Ча-ча-ча – дай, бабусю, калача.

Чі-чі-чі – їж, будь ласка, калачі.

2. Читання текстів В. Осєєвої “Сім’я у нас одна”, І. Нікітченко

“Теплі слова”

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 44-46)

1. Опрацювання оповідання за В. Чухлібом “Радість” (с. 44)

1) Читання оповідання вчителем.

2) Гра “Так чи ні?”.

– Раніше від бабусі Дарини ніхто не встає. (Так)

– Тетянка прокинулася, а бабуся вже надворі. (Ні)

– Очі бабусині усміхаються, обличчя аж світиться. (Так)

– Кіт Рудько забрався на дах і витанцьовує. (Ні)

3) Читання оповідання учнями.

– Яка бабуся у Тетянки? Розкажіть про неї.

– Чому бабуся Дарина завжди радіє?

– А ви вранці прокидаєтеся з радістю?

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання

сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 45)

– Прочитайте дорогі і милі слова. Які з них ви найчастіше вживаєте і коли? Запам’ятайте ці слова!

Намагайтеся уживати їх щоденно – і станете найласкавішою дитиною.

Бабуня бабуся бабунечка бабусечка бабусенька

– Прочитайте слова вголос спочатку повільно, а потім – швидко. Читаючи, стежте за вимовою.

Внук внучатко внучок внучечка внучка

Вивчення вірша “Бабусині пиріжки”

– Прочитайте вірш “Бабусині пиріжки”, рухаючись за стрілочками.

– Потренуйте пам’ять. Прочитайте вірш тричі. Відведіть погляд і розкажіть вірш.

3. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 46)

1) Виразне читання вірша Н. Поклад “Гість”.

– Виразно, з інтонацією, прочитайте вірш.

– Хто гостював у бабусі?

– З яких слів можна дізнатися, що бабуся любить онучку?

– Як прочитати останні рядки, щоб передати бабусині почуття до внучки?

2) Робота за малюнком.

– Хто зображений на малюнку?

– Як ставляться один до одного бабуся і внучка?

– Складіть речення.

– Що ви можете розповісти про свою бабусю?

3) Читання вірша Л. Шостак.

– Про кого цей вірш?

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Які твори опрацювали на уроці?

– Чого вони навчають?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

БАБУСЕНЬКО РІДНЕСЕНЬКА. В. ЧУХЛІБ “РАДІСТЬ”. Н. ПОКЛАД “ГІСТЬ”