Автотраса змінює пейзаж (опис процесу роботи)

Наш будинок стоїть на проспекті. Повз нього вдень і вночі снують автомобілі, Навіть тротуари нерідко служать для них стоянками. Шосе в багатьох місцях пошкоджено автомобілями.

Свою справу роблять сніг і дощ, спека і морози. Правда, трасу час від часу ремонтують, але цей так званий клаптевий ремонт довго не витримує навантажень. За лічені місяці асфальтні клаптики, накладені на вибоїни, стають непридатними, і авто і тролейбуси знову підстрибують на ямах, різко вищать гальма, і на шосе боляче дивитися.

Цього літа, Схоже, справа з дорогами

почало змінюватися на краще. Прийшла бригада робітників в уніформах помаранчевого кольору, підійшла колона дорожньої техніки та робота закипіла. Правда, не по суцільній трасі, адже машини повинні якось їхати. Робітники за допомогою відбійних вібраційних інструментів знімали асфальт шар за шаром.

А ще його знімали за допомогою дорожньо-будівельних машин, оснащених спеціальними фрезами.

Зняті шматки полотна за допомогою екскаватора завантажували в самоскид і вивозили. Потім підключався до роботи грейдер – машина для профілювання доріг, а з часом почали прибувати самоскиди з гарячим асфальтом. Цю чорну

гарячу масу, яка так гостро пахла смолою, висипали на підготовлені ділянки дороги, а робітники за допомогою спеціальних інструментів, схожих на великі швабри, рівномірно розподіляли асфальт по поверхні дороги. Потім до роботи підключалися величезні катки, які їздили сюди-туди і розгладжували полотно, утрамбовувавши асфальт. Від нього йшла пара, він буде гладеньким, красивим, тьмяно виблискувати на сонці.

Через деякий час трасу біля нашого семиповерхового будинку важко було впізнати. Дорожній одяг була на подив рівною і красивою. Вона гармонійно поєднувалося з високими старими тополями, що росли на узбіччі траси.

Здавалося, що наш будинок поряд з оновленою трасою виглядає ще краще.

Шляховики перейшли далі, на нові ділянки. Тепер біля нашого і сусіднього будинків автомобілі та тролейбуси безперешкодно рухаються у своєму напрямку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Автотраса змінює пейзаж (опис процесу роботи)