Антифашистська тема Хильмара Вульфа

Антифашистська тема виявилася для письменника не випадкової. Через чотири роки після повісті “Син доглядача маяка” він написав свою останню, передсмертну книгу “Сліпий пасажир” (1939) – про долю хлопчика, переслідуваного фашистами. Подальша доля Хильмара Вульфа пов’язана із драматичними подіями, що розігралися в Данії в 40-е роки. Залишивши в 1939 році після важкої хвороби педагогічну роботу, він переїхав у Копенгаген. Тут і застала його окупація Данії фашистами 9 квітня 1940 року.

Письменник болісно переживав трагедію батьківщини

й умер, не побачивши її звільнення.

Особливе місце серед датських антифашистських Хильмар Вульф книг для детед займають добутки письменника Хильмара Вульфа, одного з активних учасників датського Опору. Хильмар Вульф – автор численних романів, присвячених життя рибалок його рідного острова Лоллан, відомий антифашист і борець за мир. Героїчну атмосферу боротьби з фашизмом відтворять оповідання Вульфа “Однаково я був підпільником” (1954) і повість для дітей і юнацтва “Пер бореться за волю” (1957).

Герой повести чотирнадцятилітній хлопчик Пер мріє боротися з фашистами й уважає не дуже важливою

справою друкування листівок (цим займається його батько). Йому вдається врятувати лікаря, переслідуваного гітлерівцями. Він кидає гранату у фашистський автомобіль.

Але поступово хлопчик починає розуміти, що теперішні підпільники борються з фашистами різними способами,, що “слово – теж зброя”, і бере участь у поширенні антифашистських листівок. Після закінчення війни Перу врочисто надягають червону пов’язку в знак того, що він був теперішнім підпільником. Не випадково одна із глав цієї книги ввійшла в збірник “Мужність юних”, присвячений героїчній боротьбі дітей різних країн.

Пер Розуміє зміст підпільної боротьби завдяки людям, які оточують його. Самовідданість і героїзм робітника Келля Нильсена, редактори Андерсена, сміливців Йорна й Метте Ниссен викликали замилування й прагнення наслідувати їм не тільки в Пера, але й в інших людей. Усі допомагають хоробрим: і еда, і Хусман, і навіть старий пастор.

Тому-Те Вульф згадує стару датську приказку: “Ніколи не загине народ, що сам цього не захоче”. У дитяче читання ввійшло також оповідання Вульфа “А пісня в серце в мене жива”, присвячений проблемам інтернаціоналізму, подолання національних забобонів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Антифашистська тема Хильмара Вульфа