Андромаха – характеристика літературного героя

Андромаха дружина троянського героя Гектора. Під час битви за Трою Гектор гине. У “Троянках” Евріпід зображує момент, коли знатних полонянок греки розподіляють між своїми вождями. А. дістається синові Ахілла Неоптолем. Вона оплакує загибель Трої, коханого чоловіка, ненависний новий шлюб і свою рабську частку. Їй “страшно з благородства в рабство перейти”.

А. заздрить Поликсене, яка була принесена в жертву на могилі Ахілла. Героїні “солодше смерть, ніж бедственная життя”. Втішає А. в її горі лише те, що з нею залишився малолітній

син Астіанакт.

Але вісник повідомляє А., що за порадою Одіссея греки вирішили вбити сина Гектора, скинувши з кріпосної стіни. Оплакавши Астіанакта, героїня проклинає богиню Афіну, називаючи її дочкою Духа Зла, Заздрості, Вбивства і Смерті, і гордо каже посланнику греків: “Страта так страту наситьте дитячої плоттю!”

2) Героїня трагедії Евріпіда “Андромаха” (411 р. до н. е.). У цій трагедії А. вже віддана в рабство Неоптолем і народила йому сина. Законна дружина Неоптолема Герміона хоче вбити хлопчика і погубити саму А., тому що впевнена, що троянка напустила на неї псування і зробила безплідною. Для виконання

свого підступного плану вона, користуючись відсутністю чоловіка, закликає свого батька Менелая.

А., попереджена рабинею, ховається в храмі Фетіди, благаючи богиню про порятунок. Герміона загрожує підпалити храм. Але А. не лякалась і лише посміялася над розгніваної царицею. Тоді Менелай призводить до храму сина А. і пропонує їй жорстокий вибір: “самої позбутися життя чи дитя віддати ножу?” Тоді героїня залишає святилище, її пов’язують, і Менелай оголошує, що обдурив А.: загинуть і вона, і син, бо того хоче Герміона. Але здійснитися несправедливою страти заважає Пелей, батько Ахілла.

Менелай відступає, Герміона, боячись помсти чоловіка, збігає з палацу. А., дізнавшись про смерть Неоптолема від руки Ореста, стає законною дружиною царя Гелена і мирно править з ним в Епірі.

У новий час образ А. був втілений в трагедіях Ж. Расіна “Андромаха” (1667) і П. О. Катеніна “Андромаха” (1809-1819).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Андромаха – характеристика літературного героя