Алегоричний образ чудо-дерева Мови в казці Миколи Магери “Хоробрі з найхоробріших”

Алегоричний образ чудо-дерева Мови в казці Миколи Магери “Хоробрі з найхоробріших”

Кожен народ особливий. Головне, що різнить людей, – це їх мова. Завдяки пі зберігається індивідуальність, традиції, культура, навіть характер нації приховує у собі мова.

Саме це, як на мене, і хотів показати нам Микола Магера у казці “Хоробрі і найхоробріших”. Він обрав алегоричний образ – дерево Мову, яке згуртовує народ, дає йому сил, наснаги жити в мирі з іншими. У казці дерево велике, могутнє, високе, сильне.

Воно має охоронця, якого

так і звуть – Охоронець.

У кожній казці є добрі та злі герої. Ця казка – не виключення. У людей з’явишся вороги, але вони не могли силою побороти народ, вихований міцністю дерева Мови. Попихач – зрадник великого народу – розповів, що сила людей – у міцності чудо-дерева.

А щоб воно не було сильним, розсадили по всій країні паростки Мови, які б не давали дереву брати силу з землі. Чудо-дерево й справді почало слабшати, але вірні сини змогли його захистити та повернути колишню силу. І святе дерево розрослося, стало пишним зеленим гіллям тягнутися до сонця. Автор обрав прийом алегорії, бо саме так можна

найповніше розкрити кожний образ. Історія цього дерева – історія нашого народу, нашої мови, яка почала було “в’янути”, втрачати красу, але ми змогли зупинити це. І в української мови є охоронці – це ми, ті, хто спілкується, радіє, сумує, говорячи нею.

Ми збагачуємо мову, робимо її сильною, вагомою, справді рідною нам.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Алегоричний образ чудо-дерева Мови в казці Миколи Магери “Хоробрі з найхоробріших”