Аби створити щось красиве, треба мати красу в душі

Краса людської душі… Як багато писав про неї Григорій Савич Сковорода, все життя своє присвятив розкриттю її глибин. Багато хто повторює: “Краса врятує світ”. Аби створити щось красиве, треба мати красу в душі. “Яка краса, – запитає хтось, – зовнішня чи внутрішня?” Кожна людина розуміє цей вислів по-своєму, і залежить це від того, у чому саме вона вбачає силу краси.

То можуть бути безсмертні мистецькі шедеври, що налаштовують душу на величне, або безмежні прекрасні краєвиди, від краси яких перехоплює подих. А може бути усмішка

людини, хтось посміхнеться – і ти відчуваєш, як душа сповнюється приємним теплом і ніжністю. Для мене сила краси міститься у внутрішніх рисах самої людини.

Тільки така особистість здатна духовно збагачувати життя оточення, віддаючи йому все найкраще, що в ній є. Я вважаю, що кожна людина приходить у світ з якоюсь метою, адже в нас закладено якесь велике призначення. Не знаю, що саме є тим важливим поштовхом, щоб талановита, красива душа людини запалала яскравою зіркою, прикрасивши життя. Але мені здається, що вона сама, відчувши в собі здібності неординарної душі, захотіла б подарувати їх людям. Такі люди, як

геніальний Леонардо да Вінчі, живописець, скульптор, архітектор, вчений та інженер, і безсмертний Тарас Шевченко, неперевершений поет і художник, сповнені красою. І вони намагалися передати цю красу світові. Подивімося на їхні полотна, вчитаймося в поетичні рядки генія, і ми знову відчуємо ту приємну теплоту і любов, відчуємо красу їхньої душі.

Бо не може людина з черствою і гнилою душею творити прекрасне. Тисячоліття доводять: людина, яка несе красу у своїй душі, відчувши у собі талант, щедро дарує його людям, працює над удосконаленням своїх здібностей, примножує свій творчий здобуток новими перлинами. Вона не чекає за це винагороди, як інші. Головне – це бажання до вдосконалення, власного і суспільного.

Це бажання та вміння поділитися з іншими тим, чого у багатьох немає. Красива душа – це душа, яка не має зла, а лише живе добром. А красива творча людина – наче той колос, що, налившись силою землі й сонця, дарує людям хліб.

Людина потребує краси, як квітка сонця, щоб творити і віддавати її іншим. Мені теж дуже хочеться створити щось красиве. Чи зможу?

Чи є в моїй душі такий дар Божий?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Аби створити щось красиве, треба мати красу в душі